Expériences

Naše chalupy jsou na samotě, ale přitom na strategickém místě.

Během 10 minut jste uprostřed divočiny v národním parku Šumava. Na hranici s Bavorskem je to od nás 25 minut, takže můžete pohodlně objevovat i německou stranu Šumavy se spoustou krásných míst.

Samota Rajsko se rozprostírá pod vrchem Mouřenec , národní park Šumava je odtud vzdálen 4 km. Rajsko leží těsně nad řekou Otavou, přibližně 8 km za Sušicí. V blízkém Anníně se nachází jedna z největších pstruháren v České republice zaměřená na chov sivena amerického a pstruha duhového.


Chalupy Rajsko na Šumavě

V blízkosti se nachází mnoho turisticky velmi atraktivních míst a množství značených turistických stezek, lyžařských tras a cyklotras. Najdete zde možnosti nejen pro aktivní dovolenou, ale také pro ty, kteří chtějí jen relaxovat, těšit se z krásné přírody a případně sem tam navštívit nějakou historickou památku nebo zajímavé místo.

Inspirujte se v sekci Tipy na výlety.


Restaurace

Přírodní koupaliště je pouhých 200m včetně kiosku, kde se osvěžíte oroseným pivem a k tomu si můžete dát třeba utopence. Nejbližší restaurace s celodenním provozem je v kempu Annín, cca 300m. Ve vzdálenosti od 2 min. do 15 minut autem narazíte na několik restaurací s výbornou kuchyní (např. Hotel Annín, Hotel Rovina nebo Restaurace U Štěpána ve Vojeticích, známá z pořadu Ano, šéfe).

Podrobné informace o možnostech stravování i gastronomických zážitcích najdete v sekci Restaurace.


Dovolená s dětmi

I pokud přijíždíte s dětmi, máme Vám co nabídnout.
V Kašperských Horách provozujeme krásnou dětskou hernu, zahradu s venkovním dětským hřištěm, a především dětský klub Horálek, kde nabízíme zajímavé animační programy pro děti od 3 let. Rádi Vám také děti pohlídáme – naše hlidací tety jsou moc milé.
Více informací o nabídce pro rodiny s dětmi najdete v sekci S dětmi.


Aktivní dovolená

Pro vyznavače aktivní dovolené jsme připravili tipy na sportovní aktivity. halupy leží přímo na Otavské cyklostezce, v její horní části (úsek Dlouhá Ves – Mouřenec).Nejhezčí cyklostezky, in-line bruslení, splouvání řeky Otavy, tenisové kurty a další nabídka je pro Vás připravena v sekci Sport a koupání.


Aktivní dovolená


Pokud si za slovem wellness představíme cestu k harmonickému vyvážení těla a duše, pak v chalupách Rajsko máte tu nejlepší příležitost se na tuto cestu vydat. Nerušená příroda, klid a šumění řeky, stejně jako možnost pohybu i relaxace. Pokud chcete s wellness trochu pomoct, pak Vám doporučíme i osobně prověřené wellness procedury. Více v sekci Wellness.

Reservation / Inquiry

Votre email (obligatoire)

Adultes:

Enfants:

Arrivée:

  your selection     unavailableOK

Départ:

  your selection     unavailableOK